Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


zestawienia_ksiegowe_rejestr_vat_7

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

zestawienia_ksiegowe_rejestr_vat_7 [2017/03/13 15:24]
lucja
zestawienia_ksiegowe_rejestr_vat_7 [2017/03/13 16:17] (aktualna)
lucja
Linia 6: Linia 6:
    
   - Faktury sprzedaży krajowe - w tej części filtra wybieramy faktury sprzedaży krajowej, z których kwoty powinny znaleźć się w polach 10, 13, 15, 16, 17, 18, 19 i 20 Deklaracji Vat 7.   - Faktury sprzedaży krajowe - w tej części filtra wybieramy faktury sprzedaży krajowej, z których kwoty powinny znaleźć się w polach 10, 13, 15, 16, 17, 18, 19 i 20 Deklaracji Vat 7.
-  - Faktury sprzedaży zagranicznej WDT - w tej części filtra wybieramy faktury sprzedaży do krajów Unii Europejskiej (tzw. WDT, WDU), z których kwoty powinny znaleźć ​sie w polach 11, 12, 21 Deklaracji Vat 7. +  - Faktury sprzedaży zagranicznej WDT - w tej części filtra wybieramy faktury sprzedaży do krajów Unii Europejskiej (tzw. WDT, WDU), z których kwoty powinny znaleźć ​się w polach 11, 12, 21 Deklaracji Vat 7. 
-  - Faktury sprzedaży zagranicznej poza UE - w tej części filtra wybieramy faktury sprzedaży poza Uniię Europejską,​ z których kwoty powinny znaleźć ​sie w polach 11, 22 Deklaracji Vat 7.+  - Faktury sprzedaży zagranicznej poza UE - w tej części filtra wybieramy faktury sprzedaży poza Unię Europejską,​ z których kwoty powinny znaleźć ​się w polach 11, 22 Deklaracji Vat 7.
   - Faktury sprzedaży Odwrotne obciążenie - w tej części filtra wybieramy faktury sprzedaży krajowej, co do których zastosowano regułę tzw. Odwrotnego obciążenia,​ a których kwoty powinny znaleźć się w polu 31 Deklaracji Vat 7.   - Faktury sprzedaży Odwrotne obciążenie - w tej części filtra wybieramy faktury sprzedaży krajowej, co do których zastosowano regułę tzw. Odwrotnego obciążenia,​ a których kwoty powinny znaleźć się w polu 31 Deklaracji Vat 7.
   - Faktury zakupu (WNT, WNU) z Unii Europejskiej - w tej części filtra wybieramy faktury zakupu z krajów Unii Europejskiej (tzw. WNT, WNU), z których kwoty powinny znaleźć się w polach 23, 24, 29, 30, 45, 46 Deklaracji Vat 7.   - Faktury zakupu (WNT, WNU) z Unii Europejskiej - w tej części filtra wybieramy faktury zakupu z krajów Unii Europejskiej (tzw. WNT, WNU), z których kwoty powinny znaleźć się w polach 23, 24, 29, 30, 45, 46 Deklaracji Vat 7.
Linia 16: Linia 16:
  
 W prowadzeniu ewidencji faktur zarówno sprzedaży jak i zakupu trzeba pamiętać o kilku zasadach: W prowadzeniu ewidencji faktur zarówno sprzedaży jak i zakupu trzeba pamiętać o kilku zasadach:
-  * ewidencjonując zakup lub sprzedaż towaru należy zastosować pozycję z katalogu towarów i usług, która jest zdefiniowana jako "Towar handlowy"​ (pole Klasa). Zaś ewidencjonując zakup lub sprzedaż usługi należy zastosować pozycję z katalogu towarów i usług, która jest zdefiniowana jako "​Usługa"​ (pole Klasa).+  * Ewidencjonując zakup lub sprzedaż towaru należy zastosować pozycję z katalogu towarów i usług, która jest zdefiniowana jako "Towar handlowy"​ (pole Klasa). Zaś ewidencjonując zakup lub sprzedaż usługi należy zastosować pozycję z katalogu towarów i usług, która jest zdefiniowana jako "​Usługa"​ (pole Klasa).
   * Ewidencjonując sprzedaż z regułą Odwrotnego obciążenia musimy zastosować stawkę Vat "​oo",​ która wcześniej będzie definiowana ze stawką Vat 0%.   * Ewidencjonując sprzedaż z regułą Odwrotnego obciążenia musimy zastosować stawkę Vat "​oo",​ która wcześniej będzie definiowana ze stawką Vat 0%.
   * Jeśli ewidencjonujemy faktury zakupu, na których występują pozycje Odwrotnego obciążenia i zakup pozostały (np. zwykłe koszty), to do pozycji Odwrotnego obciążenia musimy zastosować specjalnie zdefiniowana stawkę podatku Vat, która będzie naliczać 23% Vat, np. O23, lub o23. W ten sposób wyróżnimy pozycje zakupu Odwrotnego obciążenia od zwykłych zakupów. Wtedy w tej części filtra, która dotyczy zakupów z regułą odwrotnego obciążenia tę właśnie stawkę należy wskazać w polu "Vat Odwrotne obciążenie"​. W takiej sytuacji zastosujemy symbol faktury właściwy dla zakupów z odwrotnym obciążeniem. Należy pamiętać o tym, aby symbol ten był uwzględniony też w tej części filtra, która dotyczy zwykłych zakupów.   * Jeśli ewidencjonujemy faktury zakupu, na których występują pozycje Odwrotnego obciążenia i zakup pozostały (np. zwykłe koszty), to do pozycji Odwrotnego obciążenia musimy zastosować specjalnie zdefiniowana stawkę podatku Vat, która będzie naliczać 23% Vat, np. O23, lub o23. W ten sposób wyróżnimy pozycje zakupu Odwrotnego obciążenia od zwykłych zakupów. Wtedy w tej części filtra, która dotyczy zakupów z regułą odwrotnego obciążenia tę właśnie stawkę należy wskazać w polu "Vat Odwrotne obciążenie"​. W takiej sytuacji zastosujemy symbol faktury właściwy dla zakupów z odwrotnym obciążeniem. Należy pamiętać o tym, aby symbol ten był uwzględniony też w tej części filtra, która dotyczy zwykłych zakupów.
Linia 23: Linia 23:
 Po wypełnieniu pół filtra należy wybrać miesiąc, rok i zaznaczyć pole "​Zerować poprzednie obliczenia"​. Uruchamiamy (F1) obliczenia. Program w oddzielnym pliku zapisze wykaz faktur, które nie zostały ujęte w filtrze, a należą do wybranego okresu. Plik należy przeanalizować. Po wypełnieniu pół filtra należy wybrać miesiąc, rok i zaznaczyć pole "​Zerować poprzednie obliczenia"​. Uruchamiamy (F1) obliczenia. Program w oddzielnym pliku zapisze wykaz faktur, które nie zostały ujęte w filtrze, a należą do wybranego okresu. Plik należy przeanalizować.
 Następnie program wyświetla poszczególne pola Deklaracji Vat 7. Po przeanalizowaniu wartości w polach klawiszem F6 eksportujemy dwa pliki: z zawartością Deklaracji Vat 7 i z zawartością pól JPK Vat 7. Pliki te zapisujemy w formacie xml. Pliki są zapisywane w formacie pozwalającym na import do programu e-Dek. Następnie program wyświetla poszczególne pola Deklaracji Vat 7. Po przeanalizowaniu wartości w polach klawiszem F6 eksportujemy dwa pliki: z zawartością Deklaracji Vat 7 i z zawartością pól JPK Vat 7. Pliki te zapisujemy w formacie xml. Pliki są zapisywane w formacie pozwalającym na import do programu e-Dek.
- +W chwili, gdy na ekranie wyświetlone są pola Deklaracji Vat 7 możemy cofnąć się do poprzedniego ekranu (tam gdzie jest filtr faktur) i możemy obejrzeć jakie faktury weszły w każdą z 9 części filtra. Przy tytule każdej części filtra jest ikonka lornetki. Klikając w tą ikonkę otrzymujemy wykaz faktur, które weszły w daną część filtra. 
 + 
 +  
  
  
zestawienia_ksiegowe_rejestr_vat_7.1489415075.txt.gz · ostatnio zmienione: 2017/03/13 15:24 przez lucja