Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


zestawienia_placowe_pit-08b_11

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

zestawienia_placowe_pit-08b_11 [2016/01/20 13:56]
lucja
zestawienia_placowe_pit-08b_11 [2016/02/02 09:37] (aktualna)
lucja
Linia 5: Linia 5:
 Ten punkt menu pozwala na wyeksportowanie danych potrzebnych do deklaracji PIT-11 do pliku formatu csv. Struktura pliku jest zgodna z wymogami programu e-dek firmy WORD Software (http://​www.e-dek.pl). Uzyskany plik można zaimportować do programu e-dek, następnie edytować, wydrukować deklaracje. Program e-dek pozwala na wysyłkę e-deklaracji do Urzędu Skarbowego. Ten punkt menu pozwala na wyeksportowanie danych potrzebnych do deklaracji PIT-11 do pliku formatu csv. Struktura pliku jest zgodna z wymogami programu e-dek firmy WORD Software (http://​www.e-dek.pl). Uzyskany plik można zaimportować do programu e-dek, następnie edytować, wydrukować deklaracje. Program e-dek pozwala na wysyłkę e-deklaracji do Urzędu Skarbowego.
  
- Aby uzyskać ​zestawienie ZUS-owskie zbiorcze ​należy ​wybrać zakres ​danych ​za pomocą pól:+Aby uzyskać ​plik należy ​wypełnić odpowiednio pola filtra. 
 +Plik można wygenerować dla konkretnego pracownika lub listy pracowników. Jeśli nie podamy identyfikatora pracownika, ani symbolu listy pracowników to plik wygeneruje się dla wszystkich pracowników,​ którzy w danych ​kadrowych mają zanotowane, że powinni otrzymać PIT-11.  
 +Znacznik Przesunięcie zaznaczamy wtedy gdy PIT-11 powinien zawierać dane z list płac z okresu od grudnia do listopada. Jeśli znacznik nie będzie zaznaczony to PIT-11 będzie zawierać dane list płac od stycznia do grudnia.
  
-  - Pracowników wybieramy za pomocą pól Lista pracowników,​ Pracownik, Komórka i Lista komórek +W polu Składnik kontrolny należy wybrać ​składnik płacowyktóry napewno występuje dla osóbktóre mają wynagrodzenia w danym okresie. 
-  - Zakres dat od - do, +Następnie należy określić które składniki płacowe wchodzą w poszczególne pola deklaracji PIT-11.
-  - Lista składników wynagrodzenia (lista ​składnikówktórych wartości powinny znaleźć się na dokumencie RMUA) +
-  - Składnik kontrolny ​dla list dodatkowychod którego zależy czy wartości z listy dodatkowej wpływają na wartości dokumentu RMUA. +
-  +
-Po zatwierdzeniu wyboru ikonką Wykonaj (F1) {{:​wiki:​f1.png?​20}} otwiera się okienko wydruku.+
  
-W okienku ​wydruku ​możemy wybrać+Następnie ikonką (F1), ikonka {{:​wiki:​f1.png?​20}} należy potwierdzić wybór. Ukazuje się okienko ​wydruku. Należy kliknąć na ikonkę EXCEL () {{:wiki:excel.png?20}}. 
-  - Wydruk do PDF () {{:wiki:pdf.png?20}}  +Pojawi ​się okienko do zapisu lub edycji pliku. Należy pamiętaćże mamy do czynienia z plikiem tekstowym w formacie csv pola tekstowektóre zawierają liczby po otwarciu excelem mogą przeformatować się do postaci liczbowej.
-  +
-Dla każdego wybranego pracownika otrzymujemy wydruk na którym znajdują ​się następujące informacje:​ +
-  - Podstawowe dane identyfikacyjne pracownika, +
-  - Wartości podstaw ubezpieczeń społecznych ​zdrowotnych, +
-  - Wartości składek ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych ponoszonych przez pracownika i przez pracodawcę. +
-Wartości podstaw i składek są uwidocznione dla każdego miesiąca z zadanego okresu.+
  
 ------------- -------------
 [[ogolne_zasady_poslugiwania_sie_programem_firmatic_-_interface_graficzny|Ogólne zasady posługiwania się programem FIRMATIC - wersja graficzna]] [[ogolne_zasady_poslugiwania_sie_programem_firmatic_-_interface_graficzny|Ogólne zasady posługiwania się programem FIRMATIC - wersja graficzna]]
  
zestawienia_placowe_pit-08b_11.1453294572.txt.gz · ostatnio zmienione: 2016/01/20 13:56 przez lucja