Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


administracja_import_danych_kontrahenci

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

administracja_import_danych_kontrahenci [2019/07/15 15:37]
lucja
administracja_import_danych_kontrahenci [2019/07/15 15:43] (aktualna)
lucja
Linia 8: Linia 8:
  
 Ekran do importu składa się z poszczególnych pól wyboru. Ekran do importu składa się z poszczególnych pól wyboru.
-W pierwszym polu określamy jakiego typu jest separator w importowanym pliku csv.+W pierwszym polu określamy jakiego typu jest separator w importowanym pliku csv. Może to być np. średnik. Wtedy należy zadbać o to aby w importowanym pliku średnik występował tylko jako separator pól, a nie występował w treści pól. 
 W drugim polu określamy czy zamierzamy importować nowych kontrahentów,​ czy też zamierzamy aktualizować dane o kontrahentach. W drugim polu określamy czy zamierzamy importować nowych kontrahentów,​ czy też zamierzamy aktualizować dane o kontrahentach.
-W trzecim polu określamy po czym kontrahenci będą rozpoznawani(szukani). Najbardziej dokładne jest szukanie kontrahentów po symbolu. W importowanym pliku powinno ​być pole zawierające symbol kontrahenta.+W trzecim polu określamy po czym kontrahenci będą rozpoznawani(szukani). Najbardziej dokładne jest szukanie kontrahentów po symbolu. W importowanym pliku powinno ​znajdować się pole zawierające symbol kontrahenta.
  
 Dalej mamy pola z kartoteki kontrahentów,​ które pochodzą ze słowników systemu np. kraj, miasto, województwo. ​ Dalej mamy pola z kartoteki kontrahentów,​ które pochodzą ze słowników systemu np. kraj, miasto, województwo. ​
Linia 17: Linia 18:
  
 W ostatniej części ekranu mamy pola z etykietami określającymi dane niesłownikowe o kontrahentach np. nazwa, ulica, telefony. W ostatniej części ekranu mamy pola z etykietami określającymi dane niesłownikowe o kontrahentach np. nazwa, ulica, telefony.
-Tutaj wpisujemy też numery kolumn, w których określone informacje ​się znajdują w importowanym pliku. +Tutaj wpisujemy też numery kolumn, w których określone informacje znajdują ​się w importowanym pliku.
  
 +Po wypełnieniu wszystkich pól klikamy zieloną ikonkę na górze ekranu i program poprosi o wskazanie importowanego pliku. Po wskazaniu pliku następuje import danych. Po zakończeniu importu powstanie plik raportu, który możemy zapisać, potem otworzyć i przeanalizować. ​
  
 ------------- -------------
 [[ogolne_zasady_poslugiwania_sie_programem_firmatic_-_interface_graficzny|Ogólne zasady posługiwania się programem FIRMATIC - wersja graficzna]] [[ogolne_zasady_poslugiwania_sie_programem_firmatic_-_interface_graficzny|Ogólne zasady posługiwania się programem FIRMATIC - wersja graficzna]]
administracja_import_danych_kontrahenci.txt · ostatnio zmienione: 2019/07/15 15:43 przez lucja