Zestawienie „Raport ubytków” służy do uzyskania informacji szczegółowych o naturalnych normatywnych stratach w zapasie towarów wynikających ze specyfiki poszczególnych towarów (chodzi o procesy wysuszenia, zepsucia naturalnego). Naturalne straty w zapasie (ubytki) wylicza się opierając się na na ilościach towarów uczestniczących w obrotach magazynowych i na wskaźnikach ubytków określonych w katalogu towarów dla każdego towaru indywidualnie.
Dostępne pola filtrujące:
Z magazynów - Wybieramy te komórki firmy, dla których chcemy uzyskać informacje. W tym polu dostępna jest kartoteka komórek, które wcześniej zdefiniowano w KARTOTECE/KOMÓREK ORGANIZACYJNYCH, a w polu „Traktowane jako” mają ustawione MAGAZYN. Edycji tego pola możemy dokonywać za pomocą funkcji LISTA lub wpisując komórkę ręcznie jednak z kontrolą zgodności z dostępną kartoteką (słownikiem). W tym polu wybieramy magazyny, z których towar był wydawany.
Do magazynów - Wybieramy te komórki firmy, dla których chcemy uzyskać informacje. W tym polu dostępna jest kartoteka komórek, które wcześniej zdefiniowano w KARTOTECE/KOMÓREK ORGANIZACYJNYCH, a w polu „Traktowane jako” mają ustawione MAGAZYN. Edycji tego pola możemy dokonywać za pomocą funkcji LISTA lub wpisując komórkę ręcznie jednak z kontrolą zgodności z dostępną kartoteką (słownikiem). W tym polu wybieramy magazyny, do których towar był przyjmowany.
Symbole dokumentów - Wybieramy symbole tych dokumentów dla których chcemy uzyskać zestawienie.
Okres od: do: - Należy wpisać daty dokumentów określające interesujący nas okres.
Symbol od: do: - Wpisując początki symboli, lub całe symbole towarów możemy zawęzić zakres interesujących nas towarów i usług.
SWW/KU od: do: - Wpisując początki symboli SWW, lub całe symbole SWW możemy zawęzić zakres interesujących nas towarów i usług.
Kontrahent - Kontrahent z którym związane są obroty magazynowe wybrane w zestawieniu.
Lista kontrahentów - Lista kontrahentów związanych z obrotami magazynowymi.
Nazwa - Wpisując początek nazwy towaru lub usługi możemy zawęzić zakres interesujących nas towarów i usług.
Lista - Wybierając listę towarów można zawęzić zakres interesujących nas towarów i usług.
W zestawieniu uzyskamy informacje jak: identyfikacje pozycji dokumentów magazynowych, symbole towarów, ilość, wartość zakupu, ceny ewidencyjne w magazynach, wartości w różnych poziomach cen, wartości marży, wskaźniki ubytków (zdefiniowane w katalogu towarów), ilość ubytków, wartość ubytków, itd.
Ogólne zasady posługiwania się programem FIRMATIC - wersja graficzna